Rekrutacja studentów w ramach Programu Erasmus+ – semestr letni

Biuro ds. Badań Naukowych i Współpracy z Zagranicą zaprasza do przeprowadzenia wewnętrznej rekrutacji dla dwóch studentów 1/2/3 stopnia studiów wykazujących zainteresowanie odbyciem mobilności w ramach Programu Erasmus+ w semestrze letnim roku akademickiego 2016-2017 na okres 5 miesięcy do partnerskiego uniwersytetu Yaroslav-the-Wise Novgorod State University, Rosja.

Uprzejmie prosimy o złożenie protokołu z prac trzyosobowej komisji wraz z kartami oceny (załącznik) i dokumentacją aplikantów do 23 grudnia 2016 r.

Prosimy o opublikowania szczegółowych zasad rekrutacji (wymogów, dokumentów etc.) na Wydziale/Instytucie w widocznym dla wszystkich miejscu (tablica ogłoszeń).

Studenci powinni złożyć w wyznaczonym przez danego Koordynatora Instytutowego Programu Erasmus+ terminie następujące dokumenty:

• Wniosek wyjazdowy (do pobrania na stronie www.erasmusplus.uni.opole.pl)
  • Aktualne CV
  • List motywacyjny uwzględniający zagadnienia zawarte w karcie oceny aplikanta,
  • Zaświadczenie o statusie studenta,
  • Wykaz zaliczeń z poprzednich semestrów danego cyklu studiów kandydata.
  • Zaświadczenie o średniej ze studiów,
  • Inne zaświadczenia/certyfikaty dokumentujące pozostałe osiągnięcia naukowe i zagadnienia zawarte w karcie oceny aplikanta,
  • Potwierdzenie znajomości właściwego dla instytucji przyjmującej języka obcego (min. poziom B1 z jęz. angielskiego bądź rosyjskiego); akceptowany jest certyfikat Studium Języków Obcych UO lub inny poświadczający znajomość języka na wymaganym poziomie bądź pisemna opinia koordynatora o posiadanych przez kandydata wystarczających kompetencjach językowych.
  • Oświadczenie o możliwości dofinansowania pobytu na studiach ze środków prywatnych (do pobrania na stronie www.erasmusplus.uni.opole.pl)
  • Ew. inne dokumenty sprecyzowane przez danego Koordynatora (np. opinia opiekuna/pracownika naukowego).

Koordynator Instytutowy Erasmus+ wraz z dwoma pozostałymi członkami powołanej komisji analizują złożone dokumenty aplikacyjne i przeprowadzają rozmowy kwalifikacyjne w celu wypełnienia kart oceny aplikantów i wyłonienia nominowanych do wyjazdu osób.

Protokół zawierający opis zastosowanych kryteriów rekrutacji, listę główną (nominowana/e osoba/y) oraz listę osób niezakwalifikowanych z podaniem przyczyny wraz z dokumentacją aplikujących i nominowanych osób Koordynator Instytutowy przekazuje do Biura ds. Badań Naukowych i Współpracy z Zagranicą UO.

Dla zachęty, w informacji o rekrutacji do Rosji (Veliky Novgorod) i Mołdawii (Chisinau) można dodać studentom informację o finansowaniu. Przyznany studentom grant to 650 EUR miesięcznie + 275 EUR (ryczałt na pokrycie kosztów podróży).