XII Seminarium naukowe „Auschwitz – historia i symbolika”

W dniach 21-23 marca 2016 roku już po raz XII odbyło się seminarium naukowe „Auschwitz – historia i symbolika”.

Grupa uczniów z Liceum Ogólnokształcącego nr 3 i studentów Uniwersytetu Opolskiego przez trzy dni poznawała funkcjonowanie miejsca pamięci Auschwitz-Birkenau, gdzie mieli możliwość wysłuchania ciekawych wykładów, uczestniczenia w warsztatach, a także zwiedzenie pracowni konserwatorskiej. Każdy dzień kończył się wspólnym podsumowaniem, każdy mógł wyrazić swoje zdanie oraz podzielić się  wrażeniami i uczuciami jakie towarzyszyły mu podczas zajęć i warsztatów danego dnia. To seminarium jest możliwością poznania tego niezwykłego miejsca w zupełnie inny sposób, zatrzymać się na chwilę i zastanowić nad historią, która nie jest jeszcze odległa, a jednak okazała się przytłaczająco brutalna.