Zaproszenie

Instytut Historii Uniwersytetu Opolskiego serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w drugiej odsłonie V edycji Wielkiej Powtórce z Historii, która odbędzie się 26 lutego 2016 r.

Zajęcia odbywać się będą w Instytucie Historii Uniwersytetu Opolskiego   w Opolu, przy ul. Strzelców Bytomskich 2.

Powtórka z Historii przeznaczona jest dla pasjonatów i uczniów wszystkich typów szkół ponadgimnazjalnych, m.in. dla planujących zdawanie historii na egzaminie maturalnym lub przygotowujących się do Olimpiady Historycznej.

W związku ze zbliżającą się rocznicą Chrztu Polski, w tej edycji chcemy zaproponować temat: „1050-letnie dziedzictwo chrześcijaństwa w Polsce”. Przekrojowe i dynamiczne potraktowanie tego zagadnienia pozwoli, jak sądzimy, poszerzyć, uzupełnić i usystematyzować ważny dział naszej przeszłości.

Spotkania będą składać się z trzech elementów:

Etap 1. Wykład wprowadzający (60 min.)

Etap 2. Warsztaty – cztery zajęcia po 30 min. każde

Etap 3. Warsztaty dla nauczycieli historii i WOS

W związku ze sporym zainteresowaniem propozycją w latach ubiegłych prosimy o wcześniejsze zgłoszenie zamiaru uczestniczenia w Powtórce. Termin rezerwacji: 25 II 2016 do godz. 15.00. W zgłoszeniu prosimy podać: nazwę szkoły, liczbę uczniów uczestniczących w Powtórce oraz numer telefonu opiekuna grupy.

Rezerwacje prosimy kierować:- na adres Instytutu Historii UO (45-084 Opole, ul. Strzelców Bytomskich 2)- na adres mailowy sekretariatu Instytutu Historii UO – inst.hist.@uni.opole.pl- telefonicznie: do sekretariatu Instytutu Historii: 77/4016180

Zapraszamy!!!To jedyna i niepowtarzalna okazja na przystępną, dynamicznąi merytoryczną powtórkę z historii

WIELKA POWTÓRKA Z HISTORII

Część II