Opolscy dydaktycy historii gospodarzami VI Doktoranckiego Seminarium Dydaktyczno-Historycznego

Przed kilkoma dniami, 28 października 2017 r., opolscy dydaktycy historii gościli
w murach Villa Academica – ośrodku konferencyjnym Uniwersytetu Opolskiego, przedstawicieli wielu ośrodków akademickich w Polsce, naukowo zajmujących się dydaktyką historii.

Doktoranckie Seminarium Dydaktyczno-Historyczne zostało powołane do życia podczas XIX Powszechnego Zjazdu Historyków w Szczecinie w 2014 roku przez Komitet Naukowy, w skład którego wchodzili: prof. dr hab. Stanisław Roszak, dr hab. Małgorzata Machałek, prof. US i dr hab. Danuta Konieczka-Śliwińska, prof. UAM. Jest to seminarium
o charakterze wędrującym, które odbywa się dwa razy w roku w różnych ośrodkach akademickich. W trakcie poszczególnych spotkań omawiane są główne kierunki badań współczesnej dydaktyki historii. Jednym z zasadniczych elementów seminarium jest prezentacja tematów prac doktorskich, które obecnie przygotowywane są w poszczególnych ośrodkach.

Podczas VI Doktoranckiego Seminarium Dydaktyczno-Historycznego w Opolu swoje plany naukowe jako pierwszy przedstawił mgr Marcin Milczarek, reprezentujący Uniwersytet Wrocławski, który swoją pracę doktorską przygotowuje pod opieką dr hab. Joanny Wojdon, prof. UWr. Uniwersytet Opolski reprezentowali z kolei doktoranci dra hab. Marka Białokura: mgr Agnieszka Misiurska oraz mgr Dariusz Gołębiowski.