Zaproszenie

Dyrekcja oraz pracownicy Instytutu Historii Uniwersytetu Opolskiego zapraszają pasjonatów historii, uczniów szkół ponadgimnazjalnych, a w szczególności maturzystów oraz osoby przygotowujące się do Olimpiady Historycznej do wzięcia udziału w VI edycji Wielkiej Powtórki z Historii.

Tegoroczna edycja składać się będzie z dwóch etapów:

- pierwszy etap obejmujący okres od starożytności do XVIII w. odbędzie się 15 grudnia 2017 r. (piątek)

- drugi etap prezentujący okres XIX w. – XX w. odbędzie się w dniu 16 lutego 2018 r. (piątek)

Każdy z etapów składa się z wykładów wprowadzających – 45 min i warsztatów – 45 min.

Wielka Powtórka z Historii odbywać się będzie w Instytucie Historii Uniwersytetu Opolskiego przy ul. Strzelców Bytomskich 2.

Zgłoszenia do udziału w pierwszym etapie należy kierować do 12 grudnia 2017r., do udziału w etapie drugim do 13 lutego 2018 r. na adres mailowy sekretariatu Instytutu Historii UO: insthist@uni.opole.pl z dopiskiem Wielka Powtórka z Historii lub  dzwoniąc do sekretariatu IH UO: tel. 77 401 61 80 (w godzinach 9.00-15.00), czy też pocztą tradycyjną na adres: Instytut Historii UO, ul. Strzelców Bytomskich 2, 45-084 Opole.

Zgłaszając grupę do uczestnictwa w Wielkiej Powtórce z Historii prosimy o podanie następujących informacji: nazwa szkoły, liczba uczniów i wybrany temat warsztatów oraz numer telefonu kontaktowego do opiekuna grupy.

Szczegółowy program zostanie opublikowany oraz rozesłany na początku grudnia dla etapu pierwszego i na początku lutego dla etapu drugiego.

Zapraszamy serdecznie