Relacja

We wtorek 10 grudnia br. w gościnnych murach Muzeum Uniwersytetu Opolskiego studenci Lat Pierwszych z kierunków Historia, Historia i Teraźniejszość 40+, Muzykologia złożyli uroczyste ślubowanie, w trakcie którego solennie deklarowali, że m.in. będą „zdobywać i pogłębiać wiedzę oraz umiejętności”, a poprzez swe postępowanie dadzą świadectwo prawdzie. Zgodnie z tradycją – studenci odebrali „Indeksy”.

W tym roku był to jubileuszowy nr 199-200 Czasopisma Uniwersytetu Opolskiego.

W drugiej części spotkania z-ca dyr. Instytutu Historii ks. dr hab. prof. UO Grzegorz Poźniak poprowadził rozmowę z autorami trzech książek wydanych w 2019 r., czyli:
ks. dr. Franciszkiem Koenigiem, autorem pracy „Budownictwo organowe na Górnym Śląsku od połowy XIX wieku do 1945 roku”
dr. Antonim Maziarzem, który mówił o „O. Klemensie Dąbrowskim (1875-1953), pierwszym polskim benedyktyni doby pokasacyjnej”
oraz dr. Mariuszem Patelskim, autorem książki „Czujni strażnicy demokracji ludowej. Urząd cenzury w województwie opolskim 1950-1990″.

fot. Beata Piotrowska-Piersiak