Relacja

W dniu naznaczonym przez historię, czyli 13 grudnia, w Instytucie Historii UO odbyła się kolejna edycja Wielkiej Powtórki z Historii.

Wykłady i warsztaty w tym roku szkolnym odnoszą się do sytuacji geopolitycznej Polski w kontekście historycznym, a hasło przewodnie brzmi: „Polska między Wschodem a Zachodem”. W edycji pierwszej tegorocznej Powtórki wykładowcy Instytutu Historii (dr Joanna Porucznik, dr Magdalena Przysiężna, dr hab. prof. UO Marcin Bohm i dr hab. prof. UO Mariusz Sawicki) prezentowali treści z zakresu epok dawniejszych (starożytność, średniowiecze, epoka nowożytna). W warsztatach udział wzięli uczniowie i nauczyciele szkół średnich z Głubczyc, Kędzierzyna-Koźla, Krapkowic, Opola, Ozimka, Nysy i Wołczyna. Nauczyciele uczestniczyli w debacie prowadzonej przez dr Annę Gołębiowską nt. „Wolność jest w nas”.

Już teraz wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w odsłonie drugiej Powtórki, którą zaplanowaliśmy na piątek 6 III 2020 r. Skoncentrujemy się wówczas na dziejach najnowszych.

fot. A. Chochel