Wojewódzki Konkurs z okazji 100 rocznicy przeprowadzenia plebiscytu na Śląsku oraz wybuchu III powstania śląskiego

Instytut Historii Uniwersytetu Opolskiego we współpracy z opolskim Kuratorium Oświaty zorganizował konkurs z okazji setnej rocznicy przeprowadzenia plebiscytu górnośląskiego oraz wybuchu III powstania śląskiego.

Konkurs był adresowany do młodzieży szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Do komisji wpłynęło ponad sto prac.

Wręczenie nagród odbyło się 17 czerwca 2021 r.

Laureatami zostali:

1. Kategoria uczniowie klas VII-VIII szkół podstawowych:

I miejsce: Maciej Bednarski – uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Strzelcach Opolskich, opiekun: Pan Jerzy Koteluk.

Wyróżnienie: Karolina Rył – uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Strzelcach Opolskich, opiekun: Pan Jerzy Koteluk.

1. Kategoria uczniowie szkół ponadpodstawowych:

I miejsce: Dagmara Krawczyk – uczennica Zespołu Szkół Zawodowych im. St. Staszica w Opolu, opiekun: Pani Dorota Mrowiec-Wach.

Wyróżnienie: Joanna Lisowska – uczennica Publicznego Liceum Ogólnokształcącego Nr 5 w Opolu, opiekun: Pani Anna Kasprzak.

Nagrody zostały ufundowane przez: Dziekan Wydziału Nauk Społecznych, Opolskiego Kuratora Oświaty i Naczelnika Delegatury Instytutu Pamięci Narodowej w Opolu.

Zwycięzcom oraz wyróżnionym serdecznie gratulujemy.

Link do relacji: https://youtu.be/Gadkt2enBMA