Zaproszenie na konferencję

W imieniu Uniwersytetu Opolskiego i Urzędu Miasta Opole mamy zaszczyt zaprosić na Międzynarodową Konferencję Naukową „Praca. Nauka. Cnota” związaną z obchodami 800-lecia Opola.

Otwarcie konferencji odbędzie się w Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera (ul. Krakowska 24), natomiast rejestracja uczestników Instytucie Historii Uniwersytetu Opolskiego (ul. Strzelców Bytomskich 2).

Pierwszy dzień konferencji rozpocznie się w Filharmonii Opolskiej im. J. Elsnera wykładami inaugurującymi oraz wystąpieniami poświęconymi początkom państwowości, chrystianizacji i najstarszym dziejom Ostrówka.
Obrady drugiego dnia odbędą się na Wydziale Teologicznym UO (ul. Drzymały 1a) i w Muzeum Śląska Opolskiego (ul. Św. Wojciecha 13), wystąpienia będą przeznaczone historii Kościoła, architekturze oraz obyczajowości w miastach Górnego Śląska.
Trzeci dzień konferencji będzie przeznaczony historii ze szczególnym uwzględnieniem miasta Opola oraz prezentacji sylwetek ważnych postaci związanych z miastem, obrady odbędą się w Collegium Maius (Pl. Kopernika 11a).

Dodatkowo będzie można się zapoznać z dwiema wystawami. Pierwsza w Muzeum Uniwersytetu Opolskiego (Plac Kopernika 11). Uroczyste otwarcie drugiej wystawy zorganizowanej przez Bibliotekę Główną UO odbędzie się w Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera. Zapraszamy również na koncert muzyki dawnej i wystawę rekonstrukcji instrumentów dawnych w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu (ul. Piastowska 14a).

Wszystkich zainteresowanych pragniemy zachęcić do udziału w obradach oraz w imprezach towarzyszących. Szeroki zakres prelekcji pozwoli przybliżyć ciekawe dzieje Opola oraz Europy, a także uświetnić obchody 800-lecia Opola.
Szczegółowy plan będziemy prezentować Państwu wkrótce.

Organizatorzy:
Uniwersytet Opolski