Koło Naukowe Historyków.Sekcja Historii Kultury Nowożytnej

Współpracując z prof. Magdaleną Ujmą, studenci I roku historii SUM: Krystian Wdowiak, Marek Panuś, Magdalena Opęchowska zorganizowali w dniach 23-24 marca Dni Kultury Satrożytnej i Dni Kultury Nowożytnej.W ramach tego wydarzenia kulturalnego odbyła się: ogólnopolska studencko-doktorancka konferencja „Cultura Animi” (23-24 marca), gdzie studenci mogli sprobowac swoich sil w zapreznentowaniu wynikow swoich badan.Referenci przyjechali z różnych ośrodków akademickich w Polsce: (UWr, UAM, Urz, UO). Ponadto w pierwszym dniu konferencji zostal wygloszony referat przez Pania prof. Joanne Rostropowicz w jezyku lacinskim, zas w drugim dniu referat wyglosila Pani prof. Magdalena Ujma, „Ubodzy i margines spoleczny w polityce i kulturze epoki nowozytnej”.

23 marca studentki I roku historii: Zuzanna Dworakowska i Karolina Biedka, zorganiowały i prowadziły „Warsztaty tańca dawnego”, w sali kameralnej NCPP. Celem bylo przyblizenie dawnych tancow i zachecenie do zglebiania wiedzy na ten temat.

24 marca w Kinie Meduza zorganizowano „Warsztaty fryzur dawnych”. Pod okiem prof. Ujmy studentki zostaly ucharakteryzowane w stylu fryzur nowozytnych.