Koło Naukowe Historyków. Sekcja Średniowiecza

Sekcja Historii Średniowiecza powstała w maju 1996 roku. Do imprez cyklicznych organizowanych przez koło należą Dni Kultury Bizantyńskiej oraz Opolskie Dni Kultury Średniowiecznej, w czasie których oprócz wykładów słynnych naukowców sami studenci przedstawiają swoje referaty oraz organizują warsztaty tematyczne dla gości z zewnątrz, najczęściej uczniów szkół średnich Opola. Członkowie sekcji także rekonstruują przebieg bitew i potyczek rycerskich, działając w bractwach rycerskich. Staramy się popularyzować historię średniowiecza, szczególnie tą powszechną która jest ciągle niewystarczająco znana w naszym kraju, stąd zainteresowania badawcze członków naszego koła są bardzo szerokie, od dziejów Pieczyngów w XI-XII w., po monarchię szkocką w trzynastym stuleciu. W podobny sposób podchodzimy do popularyzacji historii lokalnej średniowiecza, szczególnie dziejów Piastów opolskich, legnicko-brzeskich i oleśnicko-kozielskich, których domeny obejmowały niegdyś większość ziem naszego dzisiejszego województwa.

Opiekunem koła jest dr Marcin Böhm.

Spotkania koła odbywają się w czwartki o godzinie 8.00 w sali 225 w Instytucie Historii Uniwersytetu Opolskiego, ul. Strzelców Bytomskich 2.