<Maj 2024>

DYDAKTYKA HISTORII. NOWE PERSPEKTYWY

16 czerwca 2023 roku na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach, podczas Zjazdu Dziekanów Wydziałów Historycznych i Dyrektorów Instytutów Historii, odbyła się promocja opracowania DYDAKTYKA HISTORII. NOWE PERSPEKTYWY.

Redaktorem naukowym tomu, który ukazał się w Wydawnictwie Naukowym PWN jest prof. UAM, dr hab. Danuta Konieczka-Śliwińska. Liczące 316 stron opracowanie przygotowali członkowie Komisji Dydaktyki Historii działającej przy Komitecie Nauk Historycznych Polskiej Akademii Nauk, w tym reprezentujący Instytut Historii Uniwersytetu Opolskiego – prof. UO, dr hab. Marek Białokur. Publikacja została pomyślana jako kompendium zawierające kompleksowe ujęcie najnowszych zagadnień współczesnej dydaktyki historii oraz perspektyw jej dalszego rozwoju. Znalazły się w niej nie tylko problemy istotne dla nowoczesnej edukacji historycznej, ale także łączące refleksję teoretyczną z praktyką.

Szczegółowe informacje na temat książki, w tym dotyczące jej zawartości zob. na stronie Wydawnictwa Naukowego PWN. Link poniżej.

Dydaktyka historii spis tresci-min